Silivri  Haber

  • 8.5386
  • 10.0858
  • 11.8310
TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan  önemli açıklamalar

TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı düzenleniyor. 15 Temmuz'un 5. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. O gece özgürlüğüne, ezanına, bayrağına, devletine, geleceğine sahip çıkan milletimin fertlerine şükranlarımı sunuyorum.

Özgürlüğüne, ezanına, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz şehitleri Bedir'den Çanakkale'ye, terörle mücadeleden yurtdışı operasyonlarımıza tüm bunlarla birlikte batıla karşı yürütülen hak mücadelesinin günümüzdeki temsilcileridir. Her kim bunu gölgelemeye çalışıyorsa ülkesine, milletine ihanet ediyor demektir. Bu ülkenin sahibi vatan aşıklarıdır. Bu ülkenin sahibi eve erzak almaya değil devletimize sahip çıkmaya geldik diyen Batuhan'lardır. Daha 15 yaşındayken şehadet şerbeti içen Halil İbrahim Yıldırım'dır. Bu ülkenin sahibi yüreklerinde imanla hainlere meydanları dar eden cesur kadınlardır.

Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz hakkın batıla, adaletin zulme galip gelmesinin adıdır. 15 Temmuz'daki direnişi ile milletimiz darbe direnişini püskürtmüştür.Türk milleti istiklalini korurken milletin vekilleri de bu yüce çatı altında demokrasiye sımsıkı sahip çıkmıştır. Engelleri aşarak TBMM'ye gelen herkese şahsınm, milletim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum. Tarih 15 Temmuz gecesi yaşanan gazi Meclisimizin çatısı altında sergilenen bu dayanışmayı da altın harflerle yazacaktır.

Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutlu emanete halel getirmemek en önemli görevimizdir. Özünde rekabet bulunan siyaseti ülkenin hayrına olan işlerde yarışmak olarak gördük. 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık. Vatanımızın bekasından başka hiçbir hedef peşinde koşmadık.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: DARBE GRİŞİRİMİ BİR İŞGAL HAREKETİDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncesinde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop da darbe girişiminin asıl sebebinin Türkiye’nin bağımsız politikalar geliştirecek güce erişmesini engellemek olduğunu söyledi.

Şentop'un açıklamaları şöyle;

"Bu darbe girişimi Türkiye’ye yönelik dış destekli bir işgal hareketidir. Türkiye'deki darbecilerin ve destekçilerinin ayırt edici vasfı, hiçbir bakımdan milli olmamalarıdır. Bu mücadeleyi zayıflatmak, itibarsızlaştırmak ve hafifletmek, esasen Türkiye’ye suikast manası taşır. Türkiye'nin adli, askeri ve mülki bürokrasisine sızmış FETÖ aparatı yerinden söküldükçe Türkiye milli hedeflerine doğru daha emin ve kararlı adımlar atmaya başlamıştır. Ülkemizde gerçekleşen her askeri darbenin asıl sebebi, Türkiye’nin bağımsız politikalar geliştirecek güce erişmesini engellemektir.