Silivri  Haber

  • 8.5544
  • 10.0825
  • 11.7792
Koronavirüs aşısı olana iPhone 12 verecekler
Koronavirüs aşısı olana iPhone 12 verecekler

Koronavirüs aşısı olana iPhone 12 verecekler

Çekya’da Kovid-19’a karşı vatandaşların aşı yaptırmaları için çekilişle hediye dağıtılacak. Çekya Başbakanı Andrej Babis sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, başkent Prag’da yarın açılacak olan iki yeni aşılama merkezinde aşı olacaklara haftada bir kez yapılacak olan çekilişle, Apple marka iPhone 12 cep telefonu, spor ayakkabı ve oyun indirme platformu Steam’de kullanılacak indirim kuponu verileceğini duyurdu.

Čau lidi, ZÍTRA v Praze otvíráme nová očkovací centra pro vás všechny BEZ REGISTRACE. Ve Westfield Chodov vás naočkujeme Pfizerem a na Hlaváku Johnson & Johnson. Můžete vyhrát iPhone 12, tenisky Converse a kupóny na Steam ???? A dneska i pirátské okénko! https://t.co/MrEHftVfXQ

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) July 11, 2021 Aşı olmayana kısıtlama gelecek mi? Bilim Kurulu üyesinden açıklama

HEDEF GENÇ NÜFUS

Verilere göre virüsün çoğunlukla 16-29 yaş arasında görüldüğünü ve Kovid-19’un Hindistan’da ortay çıkan Delta mutasyonun bu yaş aralığında hızla yayıldığını aktaran Babis, çekiliş sonucunda verilecek hediyelerle genç nüfusu aşılama merkezlerine getirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Babis, yarın açılacak olan iki yeni aşılama merkezinde kayıt ve pin kodu gerekli olmayacağını açıkladı.

PFIZER/BIONTECH'TE İKİ DOZ ARASI 21 GÜNE İNECEK

Babis, perşembe gününden itibaren yeni kayıt yaptıranlardan başlayarak, hükümetin Sağlık Riskleri Konseyi'nde Pfizer-BioNTech aşısı dozları arasındaki aralığı 21 güne indirmeyi teklif edecek. Sağlık Bakanı Adam Vojtech, Çekya’da artan mutasyon vakalarının dozlar arasındaki süreyi kısaltarak önlenebileceğini belirtmişti.

iPhone 12 serisinin satışları 7 ay sonra 100 milyonu aştı!

Yaklaşık 10,5 milyon nüfusa sahip Çekya’da aşılamanın başladığı aralık ayından bu yana 8,8 milyon dozdan fazla korona virüs aşısı uygulandı. Nüfusun 3’te 1’inden fazlasına denk gelen yaklaşık 3,8 milyon kişi Kovid-19’a karşı tamamen aşılandı.

(İHA)