Silivri  Haber

  • 8.5544
  • 10.0825
  • 11.7792
iPhone kullanıcılarının canını sıkabilecek ikinci Wi-Fi hatası!
iPhone kullanıcılarının canını sıkabilecek ikinci Wi-Fi hatası!

iPhone kullanıcılarının canını sıkabilecek ikinci Wi-Fi hatası!

Bunda birkaç hafta önce ilk iPhone Wi-Fi hatası bulunmuş ve "%p%s%s%s%s%n" adına sahip bir ağın iPhone'un Wi-Fi özelliğini devre dışı bıraktığı keşfedilmişti. Üstelik Wi-Fi ağ adının yeniden değiştirilmesi veya iPhone'un açılıp kapanması gibi çözümlerin de sorunu çözmediği ifade edilmişti. Bundan birkaç yalnızca birkaç hafta sonra ise "%p%s%s%s%s%n" sorununa benzeyen bir sorun daha bulundu.

iPhone'larda garip hata! Stresli anlar yaşatabilir

iPHONE'DA BİR Wi-Fi SORUN DAHA

"%p%s%s%s%s%n" sorununu keşfeden güvenlik araştırmacısı Carl Schou'nun paylaştığına göre, bir iPhone "%secretclub%power" adlı bir Wi-Fi ağının kapsama alanına girerse, o zaman o iPhone artık Wi-Fi'yi veya Wi-Fi ile ilgili özelliklerini kullanamıyor. Bir nevi Wi-Fi özellikleri devre dışı kalıyor.

ÖNCEKİ GİBİ DEĞİL

İşin ilginç yanı ise Schou, ağ ayarlarının sıfırlanmasına rağmen bu hatanın devam ettiğini bile söylüyor. Önceki hata ise ağ ayarlarının sıfırlanmasıyla giderilebiliyordu.

Seriously, I still don’t have WiFi pic.twitter.com/AaF9IQBvCp

— Carl Schou (@vm_call) July 4, 2021 Ünlü analist, iPhone 13 Pro ve Pro Max'in kamera özelliğini ortaya çıkardı

İŞTE ÇÖZÜM

iPhone Wi-Fi sorununun şimdilik görünen tek geçici çözümü, iPhone'u fabrika ayarlarına sıfırlamak gibi görünüyor. Bu noktada, '%s', '%p' ve '%n' karakter dizilerini kullanan ve hataya neden olan ağ adlarının daha birçok çeşidinin olması muhtemel.